UPOZORNĚNÍ: Aktuálně je možný pouze osobní odběr v Rohatci.

Střední koláč OŘECH | POVIDLA

Kód: 69
29 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Střední koláč tak akorát padne do ruky. Je to dokonalý snídaňový nebo svačinový parťák, ale udělá parádu i na oslavách, kdyby vám malý koláč připadal moc skromný. V průměru měří cca 9 cm. Je napěchovaný nejlepšími místními ořechy a kvalitními povidly a dochucený citrónovou kúrou, vanilkou a křupavou „posýpkou.“ 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Střední kynutý koláč vyrábíme ručně (každý koláč projde rukama více než 10 šikovných cukrářek) a plníme námi vykupovanými lokálními ořechy a povidly. Jelikož povidla jsou přirozeně vlhká, vlhkost prostoupí i kynuté těsto, což není vůbec špatná věc. Právě naopak. Vlhkost dodává těstu velmi specifickou vláčnost, která jednak prodlužuje životnost koláče (i když nepochybujeme, že zmizí v žaludku okamžitě, jak se vám dostane do rukou), ale hlavně zdokonaluje jeho chuť. 

Všechny střední koláče povidla obsahují, takže o unikátní vláčnost nepřijdete v žádné variantě. Samozřejmě čím sušší je druhá složka náplně, tím méně vlhkosti se do těsta dostane. Mezi naše Bestsellery patří zejména kombinace Tvaroh-Povidla a potom také Ořech-Povidla. Třetí a poslední variantou, kterou najdete v naší nabídce, je spojení povidel a máku, tedy Mák-Povidla. 

O surovinách 

Všechny Tomšejovic koláče vyrábíme z nejlepších surovin s výrazným podílem surovin lokálních, u kterých dokážeme kontrolovat kvalitu a zároveň tím zkracujeme dodavatelský řetězec a jeho ekologickou stopu. Na naší planetě nám záleží, stejně jako na úspěchu českých pěstitelů a výrobců, proto volíme lokální cestu.

Více o surovinách a našemu přístup k nim si přečtete na této stránce.

Informace o složení:

  • Složení výrobku: Mouka hladká, mouka polohrubá, cukr, vanilkový cukr, mléko, máslo, vejce, slunečnicový olej, citron, vlašský ořech, povidla.
  • Hmotnost: 40 gramů
  • Průměr: 9 cm
  • Alergeny: 1,3,7,8
  • Trvanlivost: 48 hodin (čerstvý produkt k okamžité spotřebě). 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Rodinná cukrárna v Rohatci, která v režimu "pečeme pro veřejnost" funguje od roku 1993. Tomšejovic koláče zná celé Hodonínsko a Břeclavsko, mezi stálé zákazníky však patří např. i Pavel Nedvěd nebo známí pražští herci. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz