UPOZORNĚNÍ: Aktuálně je možný pouze osobní odběr v Rohatci. Rozvoz na denní bázi chystáme v Hodoníně. 

Pořádný koláč potřebuje poctivé suroviny

Poctivý koláč vyrobíte pouze z poctivých surovin. Proto jsme na jejich výběr přísní.

Tomšejovic těsto. Svět sám pro sebe

Všechny dobroty, které najdete v tomto e-shopu, tzn. Malé koláče, Střední koláče, Velké koláče, Kynuté rohlíčky a Záviny se vyrábějí z kynutého těsta. Kynuté těsto vyrábíme v souladu s rodinnou recepturou pořád stejně, více než 80 let. Vše se misí rukama a mírně přizpůsobuje dokonce aktuálnímu počasí. Čtete správně. Je-li horko nebo naopak zima, moc nebo málo vlhko, naše cukrářky v čele se zakladatelkou na tuto skutečnost reagují. Tu kousek přidají, tu uberou, aby těsto, jeho konzistence a chuť byly v každém počasí dokonalé. Zní to jako alchymie a trochu i je. Ale právě z toho důvodů jsou koláče od Tomšejů jedinečné.

Tvaroh. To nejlepší z Česka a s naší péčí

Jako dodavatele tvarohu jsme si vybrali Choceňskou mlékárnu a jejich tvaroh. Je to stoprocentně česká firma s dlouhou tradicí a špičkovými produkty. Tvaroh se k nám vozí ve velkých pytlích, ze kterých však nemíří přímo do koláčů. Tvaroh dalších 12 hodin lisujeme a zbavujeme přebytečného zákysu, následně dochucujeme a přidáváme rozinky. Jen tak na okrasu, v malém poměru, protože z nějakého důvodu se rozinky poslední dobou netěší moc velké oblibě.

Ořechy. Z Rohatce a okolí

Zapomeňte na dovážené ořechy nebo nákupy ve slevách v Makru či Kauflandu. Ořechy ve všech našich produktech pochází z Rohatce a okolí. Ořechy vykupujeme napřímo od pěstitelů, a tak máme 100% kontrolu nad jejich chutí a kvalitou. Je-li něco na ořechu špatně, do našich koláčů se nedostane. Vlhké nebo poškozené ořechy u nás nemají šanci na úspěch. 

orechy

Foto: Ořechy jsou lokální. Námi vybrané a vykoupené. Ty nejlepší. 

Jablka. Z našich rodinných sadů

Jabka, tzn. jablka rostou v našich sadech. Na pozemcích Tomšejů nebo naši širší rodiny a přátel. O jablíčka se staráme s láskou a ukládáme je do našich rodinných sklepů. Jablečné záviny si u nás koupíte tedy pouze v případě, že máme zásoby a povedla se úroda. Z cizích jablek nevyrobíme nic. To raději budeme o tvarohu, máku a ořeších. 

Povidla, mák a mouka

S ohledem na nejistou úrodu trnek jsme v posledních letech přešli na model dodávek povidel, máku, ale týká se to i mouky, od vybraných českých dodavatelů. Hlídáme si kvalitu, protože na té nám záleží ze všeho nejvíc.

Vajíčka od spokojených slepiček

Naší mantrou je lokálnost a udržitelnost. Vajíčka proto bereme v maximálním možném množství od lokálních dodavatelů, kteří chovají slepice ve volných výbězích či halách. Volné výběhy však vedou. Chceme maximálně spokojenou slepičku a vajíčko od ní. Pouze v případě, že místní chovatelé nedokáží uspokojit naši poptávku, dokupujeme vajíčka od velkochovatelů s halovými či volnými chovy.

Autor: Libor / Tomšejovi.cz 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení