UPOZORNĚNÍ: Aktuálně je možný pouze osobní odběr v Rohatci. Rozvoz na denní bázi chystáme v Hodoníně. 

Kváskový chléb

Kód: 156
99 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Poctivý chléb, se kterým se mazlíme od začátku do konce. Základ tvoří Tomšejovic živý kvásek, který neustále nabírá na síle. Při výrobě tohoto chleba nikam nespěcháme, proces od zadělání těsta až po upečení trvá celé tři dny. Samozřejmostí jsou nejlepší suroviny jako mouka z mlýnu Tupesy a poctivá ruční výroba. Váha: 1 kg. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tomšejovic řemeslný chléb není žádný rozpečený polotovar ze supermarketu. Dali jsme si velmi záležet na tom, abychom se co nejvíc přiblížili surovinami, postupem a přístupem dobám, kdy záleželo hlavně na kvalitě a chuti. Vše začíná u kvásku, který jsme sami založili 1.1. 2021 a od té doby se o něj s láskou staráme. Daří se mu dobře a nabírá neustále na síle.

Těsto dále tvoří žitná a pšeničná mouka z rodinného mlýnu Tupesy, sůl, kmín a voda. Celý proces výroby jediné várky chlebů trvá tři dny. Těsto totiž odpočívá v přesných časových intervalech (autolýza), do nichž vstupujeme a ručně ho překládáme "přes sebe".

Poté necháváme těsto další den pracovat a dělíme jej do ošatek. V ošatkách čeká celý další den odkud míří přímo do pece. Čas odpočinku dává těstu sílu a neopakovatelnou chuť. 

Váha chleba: 1000 g (1,0 kg) v syrovém stavu.

Skladování: Důrazně nedoporučujeme skladovat chléb v igelitovém sáčku. Chleba se zapaří a doslova udusí. Použijete-li namísto lněný pytlík, nebo čistou utěrku, vydrží vám chlebík v parádní kondici až 5 dní.

Složení: žitný kvas, žitná mouka, pšeničná mouka (mlýn Tupesy), sůl, kmín, voda.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz